o miejscu i okolicy

okolica

dom podcieniowy

Dom gościnny Tilia authentic home położony jest we wsi Mikoszewo, przy samym ujściu Wisły, blisko lasu i morza. Obok niego znajduje się zabytkowy dom podcieniowy o ponad 200 letniej historii, który cztery lata temu przywróciliśmy do życia. Stworzyliśmy wtedy miejsce kompletne, przyjazne duszy i ciału, którym nieustannie się zachwycamy. Jest tu tak dobra atmosfera i energia, że postanowiliśmy się tym z Państwem podzielić.

TILIA

authentic home

Przez trzy lata budowaliśmy dom Gościnny Tilia authentic home, który jest miejscem autentycznym, nieszablonowym, wyjątkowym ze względu na połączenie architektury drewnianej, wykonanej ze starego drewna ze współczesnym wnętrzem i historycznym detalem. Większość mebli znajdujących się we wnętrzach naszego domu gościnnego jest zaprojektowana indywidualnie do każdej przestrzeni. Zestawienia są nieoczywiste, czasem zaskakujące. To wnętrza „wrażliwe” , pozwalające na wrażenia estetyczne, w których godzinami można podziwiać zarówno dzieła natury w&nbsppostaci drewna wypłowiałego od słońca, wypłukanego od deszczu i smaganego wiatrem oraz dzieła człowieka w postaci rozrzeźbionych detali architektonicznych odzyskanych z nieistniejących już budynków i wnętrz, ciekawych historycznych i współczesnych mebli czy lamp. Do tego zapach drewna i gliny, doskonały, zdrowy mikroklimat , śpiew ptaków i&nbspszum morskiego wiatru za oknem, piękny widok na rozległą przestrzeń oraz nasz zabytkowy dom podcieniowy, który również jest domem otwartym. Moga Państwo spożywać śniadania pod podcieniem naszego domu, zajrzeć do wnętrza, poznać historię tego miejsca. Chętnie Państwa oprowadzimy. W tym miejscu można się zregenrować nie tylko dzięki przebywaniu w&nbspprzyjaznych wnętrzach ale przede wszystkim udając sie na długie spacery po polach, łąkach, wzdłuz brzegu Wisły lub lasem nad morze. Ta płaska, rozległa przestrzeń Mierzeji Wislanej i delty Wisly daje mnóstwo oddechu, wyciszenia, możliwość medyacji i skupienia na sobie. Czas płynie tu zdecydowanie wolniej a bliskość natury pozwala na jej uważne i pełne przeżywanie.

okolica

okolica

Mikoszewo

W okolicy są też osoby, ktore mogą Państwa zabrać na obserwacje ornitologiczne lub kąpiele leśne. Nocą natomiast moża tu podziwiać rozgwieżdżone niebo. Jeśli lubią Państo jednak aktywnie spędzać czas, są tu idealne tereny do uprawiania Nordic Walking, piękne ścieżki rowerowe prowadzące po koronie wału Wisły lub przez las i wzdłuż brzegu morza przez Kąty Rybackie, Krynicę Morską do Piasków lub przez Wyspę Sobieszewską do Gdańska. W okolicy jest mnóstwo zabytków. Można się zaglębić w historię Żuław, poznać ich architekturę. Niedlako stąd do Gdańska, Malborka, Fromborka, Tolkmicka, Kadyn i wielu mniejszych miejscowość o ciekawej historii i zabudowie. W okrsei jesieno- zmiowym będą Państwo mogli skorzystać z&nbs;wyjątkowej sauny, zbudowanej ze starego, w&nbs;której oparócz żywego ognia można podziwiać naturę inasze siedlisko poprzez przeszkolną ścianę. Jeśli będzie śnieg, zaoferujemy Państwu możliwość wypożyczenia nart biegowych isanek. Zjazdy z naszej wiatrakowej górki oraz z wału Wisły sprawiają nie lada frajdę. Zapraszamy do miesjca, w którym na nowo można odkryć swoją kreatywność, zagłębić się w sobie, zapomnieć o codziennym biegu, rozsmakowac się w&nbs;naturze wszystkimi zmysłami, zainspirować wnętrzami, przeżyć coś nowego

sauna

apartamenty

Wybierz jeden z czterech apartamentów i zarezerwój nocleg.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ